Mateřská škola Sluníčko

V obci Dobrovíz je k dispozici místním i prostorná mateřská škola, tu najdeme pod adresou Pražská 83, plný název zní Mateřská škola Sluníčko Dobrovíz.

Specifikem této mateřské školy je prakticky celodenní provoz, konkrétně mezi 6.45 a 16.45 hodin, což se hodí zvláště rodinám, kde musí být zaměstnaní oba rodiče (tedy skoro všem). A pozor, školka je poměrně kapacitně dost naplněná, jsou zde totiž hned čtyři třídy – ty jsou známější místním pod jmény Berušky, Motýlci, Rybičky a Včeličky.

Ředitelkou místní mateřské školy je Věra Volfová, v učitelském týmu působí šest dalších lidí – Blanka Novotná, Dagmar Nedvědová, Jitka Krupičková, Karolína Svatošová, Josef Rákos a Jana Adámková. Školka pořádá i některé pravidelné akce, mezi ně patří i sběr papíru a sběr víček od plastových lahví. Zapojení do projektu Recyklohraní znamená i to, že se zde koná sběr použitých baterií všeho druhu, tonerů od tiskáren a tak podobně. Zábavnou formou tak chce ministerstvo školství upozornit na problém spojený s recyklací a vštípit v tomto směru dětem základní návyky. Pokud se budou děti při sběru použitého a vysloužilého materiálu opravdu činit, čekají je následně i zajímavé odměny – čtvrtky, lepidla nebo triangl.

Ve školce obce Dobrovíz zaplatíte měsíční školné ve výši 560 korun. Celodenní stravné – dopolední a odpolední svačinka plus oběd, činí 33 korun. V případě zájmu o umístění svých ratolestí či nějakých přídavných otázkách lze využít kontaktní formulář na oficiální internetové prezentaci této školky.

V obci Dobrovíz trvale žije necelých pět set lidí, najdete ji v okresu Praha-západ a celková katastrální výměra činí šest kilometrů čtverečních. Turisty, kteří sem často a rádi zavítají, zaujme hlavně zdejší Vesnická památková rezervace. Ta působí bezmála dvacet let a najdete zde mimo jiné rozsáhlou ukázku lidové architektury.