Dobrovíz a fotbal

Obec Dobrovíz má i svůj fotbalový klub, s názvem TJ Sokol Dobrovíz. Založen byl v roce 1942 díky iniciativě místních (jmenovitě Františka Jirátka, Františka Říhy a Míti Kreibicha), barvy jeho dresů jsou červená a bílá. K dispozici má dokonce i hřiště splňující základní parametry FIFA s rozměry 105 na 68 metrů. Samozřejmě chybí osvětlení, ale plusem je určitě automatizovaná závlaha. Poblíž fotbalového hřiště je i hřiště s umělým povrchem, které je plně osvětlené, hraje se zde tenis, volejbal, ale i halový fotbal. Vedle kabin je pro hosty fotbalu určena i restaurace.

Dobrovíz žije fotbalem

TJ Sokol Dobrovíz soupeří ve své divizi například s Roztoky, Jinočany, Drahelčicemi nebo Kněževsí. Koučem je v současnosti Jiří Rákos, mezi hlavní hvězdy týmu lze zařadit útočníky Milana Kříže a Jakuba Jaroše, záložníky Davida Karfíka, Josefa Vosáhla a Tomáše Kubína, obránce Tomáše Kolského, Pavla Krásu a Radka Soukupa, v bráně exceluje Miroslav Kalivoda.

Pravidelně se konají i zápasy staré gardy, hřiště si lze za symbolické poplatky i pronajímat a obec Dobrovíz dokonce nabízí i možnost využívání sportovišť pro děti do patnácti let zdarma. V Dobrovízi najdete místní fotbalové hřiště na adrese U školy 142. Funkční je jak starší, tak i mladší přípravka, své zápasy hraje i stará garda a mistrovská utkání čekají na A mužstvo. To pravidelně nastupuje ve III. třídě skupině B Praha – západ. Poslední sezona se podle místních moc nevydařila, ale tým je mladý a určitě se do budoucna ještě řádně zlepší. Mimochodem, malá perlička, v každém utkání se může střídat hned pětice hráčů.

Předsedou fotbalového klubu TJ Sokol Dobrovíz je Luboš Krupička, místopředsedou klubu je Zdeněk Hlůže. V této vísce ale samozřejmě nejde jen o fotbal, pravidelně se koná i Dobrovíz Open – tenisový turnaj ve čtyřhře, který se koná každý rok v červenci.